Loading

Talerze obiadowe to bardzo istotny element zastawy stołowej, który decyduje o licznych czynnikach. Przede wszystkim odpowiada za odbiór wizualny nakrycia, ponadto decyduje, czy będzie nam się z nich wygodnie korzystało.

Zastawa obiadowa – kupujemy talerze

Kupno talerzy nie należy do najłatwiejszych zadań. Ilość kolorów, kształtów, a nawet materiałów powodują, że coraz częściej mamy problem z dokonaniem odpowiedniej decyzji. I tu często nasuwa się pytanie, czy w ogóle ma znaczenie z jakiego naczynia będziemy jeść, skoro najważniejszy jest sam posiłek? Odpowiedź jest prosta – sposób podawania jedzenia ma silny wpływ na nasze kubki smakowe. Okazuje się, że nawet odpowiedni kolor może wzmagać nasz apetyt.

Serwis obiadowy to ozdoba i wizytówka domu. Obecnie najpopularniejsze są wszelkie kolory i kształty odbiegające od normy, czyli białego koła. W ostatnim czasie najchętniej wybierane są talerze w kształcę kwadratu.

ceramika

Również w kwestii kolorystyki, konsumenci posiadają bogaty wybór. Jak wiadomo, biel jest uniwersalna i pasuje do wszystkiego, jednak coraz częściej Polacy decydują się na wszelkiego rodzaju zdobienia i odważne kolory.

Kolejnym czynnikiem różnicującym serwisy obiadowe jest materiał z jakiego zostały one wykonane. Wyroby ceramiczne uchodzą za najbardziej eleganckie i luksusowe naczynia, które mogą być dowolnie zdobione.

Talerze obiadowe – ceny

Pojedyncze talerze w najprostszej postaci można kupić bardzo tanio.  Za serwis obiadowy dla sześciu osób trzeba zapłacić około 100 złotych, w zależności od producenta. W przypadku porcelanowych kompletów różnice cenowe są bardzo duże i nie da się wyznaczyć średniej ceny. Najdroższe zestawy z ręcznymi zdobieniami i złoceniami mogą być warte nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czasami dobrym rozwiązaniem jest kupno serwisu, który zawiera zarówno elementy obiadowe jak i deserowe. Powoduje to, że w takim zestawie jest więcej części, tak wiec cena jest wysoka, ale w efekcie oszczędzamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top